Filamenty

Co to je filament a resin?

Filament je materiál, který používáme na tisk produktu metodou FDM (vrstvení roztaveného plastu). Je několik druhů. Převážně se jedná o různé druhy plastu s rozdílnými vlastnostmi.

UV Resin (pryskyřice) je materiál, který používáme na tisk produktů metodou SLA (vytvrzování tekutého kompozitu). 

Jaké druhy máte?

 

Filamenty

PLA

Momentálně nejpoužívanější materiál pro 3D tisk. Výtisky z PLA jsou velmi tvrdé ale při velkém namáhaní prasknou. Je to perfektní volba pro tisk větších objektů. Více informací zde.

PET-G

PET-G je vhodné pro mechanické části. Má vetší tepelnou odolnost. PET-G je velmi houževnatý, více méně je hodně podobný, jako PLA jen má větší tepelnou odolnost a je pružný, takže se místo prasknutí může jen prohnout. Více informací zde.

ASA

ASA má stejné vlastnosti jako ABS jen má ještě větší tepelnou odolnost než ABS. Dá se tedy říct že jsou tyto tři druhy (ASA>ABS>PET-G) jsou velmi podobné a jejich hlavní rozdíl je v teplotní odolnosti. Více informací zde.

ABS

ABS má stejné vlastnosti jako PLA jen má větší tepelnou odolnost. Ještě navíc obsahuje syntetický kaučuk, díky kterému má větší odolnost proti nárazu a opotřebení. Asi hlavní výhodou ABS (má i ASA) je možnost zahladit vrstvy pomocí acetonu. To znamená, že výtisky jsou krásně zarovnané. A také pomocí acetonu se dají výtisky spojovat.

FLEX

FLEX jak název napovídá tento materiál je velmi flexibilní. Tento materiál se hodí například na kryt na telefon, ale nebo i na kolo pro autíčko na dálkové ovládání. Velmi dobrá odolnosti proti otěru. FLEX zůstává pružný i při nízkých teplotách.

SKLO

SKLO se vyznačuje vynikající průhledností, vysokým leskem, nízkým smrštěním a vysokou rázovou pevností.

Materiál má vlastnosti společné pro ABS a PET-G.

BIOWOOD

BioWOOD se vyrábí z biopolymeru, který se skládá ze 100% přírodních a 100% obnovitelných zdrojů. Rozkládají se v přirozeném prostředí bez obsahu kyslíku (kompost).
BioWOOD voní jako přírodní dřevo. Materiál, ze kterého je vlákno vyrobeno, je schválen pro styk s potravinami.
Výtisky BioWOOD lze podrobit mechanickému ošetření (jako je broušení, soustružení, vrtání atd.). Jakož i lakování a lakování, jako jsou dřevěné prvky.

 

UV Resin (pryskyřice)

Základní pryskyřice

Standartní pryskyřice pro tisk nefukčních dílů. Výtisky jsou křehké, proto je vhodné použití pro makety a další prvky které jsou pouze pro vizualizaci. Vhodné pro tisk miniatur herních figurek, maket, prototypů.

Tvrdá pryskyřice

Vysoce tvrdá pryskyřice, která vykazuje minimální smrštění. Vhodná pro tisk funkčních dílů.

Flexibylní pryskyřice

Pryskyřice, která se vyznačuje vysokou flexibylitou. Ohýbatelná jako "guma".

Pryskyřice na rostliné bázy

Pryskyřice na rostliné bázy, vyrobené ze sójového oleje, biologicky odbouratelné. Vhodné pro tisk hraček.

Speciální pryskyřice pro odlévání 

Pryskyřice s vysokou tepelnou odolností. Vhodné na odlévání.

Zubní neodlévatelná pryskyřice

Pryskyřice pro použití v zubařstvý.

 

Dodavatel

Naše Filamenty (Struny na 3D tisk), ze kterých tiskneme naše designové doplňky (vázy, květináče atd..) odebíráme od HAVLISFILAMENTS. Tiskové struny jsou velice kvalitní a za skvělou cenu. My jsme se pro HAVLISFILAMENTS rozhodli hlavně kvůli vysoké kvalitě materiálu.

gang

PET-G filament

  Chemický název - kopolyester Použití - FDM 3D tisk PETG je jedním z nejčastěji použív...

PLA filament

  Chemický název - Kyselina Polymléčná Použití - FDM 3D tisk PLA je nejčastěji požívaný fila...

ASA filament

  Chemický název - Akrylonitril-styren-akrylát Použití - FDM 3D tisk ASA je široce...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení